Kommenteeri

Kolga-Jaani uued traditsioonid

Kolga-Jaani on väikene alevik Viljandi-Põltsamaa maanteel. Viljandisse on Kolga-Jaanist 30 km ja Põltsamaale 17 km. Viimase rahvaloenduse kohaselt oli endises Kolga-Jaani vallas 1309 elanikku. See koht näib mööda- või läbisõitjale pisike unine aedlinlik asula, kus suursündmuseks võib olla hommikune hilinev buss või naabri plehku pannud neljajalgne pereliige. Seda pole see alevik aga üldse mitte! Kolga-Jaani ja selle ümbrus on olnud omamoodi majanduskeskuseks juba 18-19. sajandist saadik, mil selle ümbrusesse rajati mitmeid vabrikuid ning hakati intensiivsemalt tegelema põllumajandusega. Kolga-Jaani lähedal tegutses esimese vabariigi ajal mitmeid tolle aja kohta innovatiivseid ettevõtjaid ning ettevõtlikke seltse.
Nüüd on vanade tegijate teatepulga üle võtnud uued ettevõtlikud tegijad ning Laadad.ee otsustas 13.06.2020 Kolga-Jaani turupäeva külastada ja uusi muljeid koguda.

Turupäev toimus Kolga-Jaani Konsumi kõrval asuva kohviku hoovis. Lettidele oli sätitud värskeid aedvilju, teesegusid, maitsetaimede istikuid ja palju muud. Suurte laatade mõõtu see turupäev välja ei veel ei andnud, aga see-eest oli miljöö hubane ning kohalikud kliendid tundsid siirast heameelt pärast kurnavat karantiini aega kohvikus mõni rüüp kohvi ja värsket kooki maitsta või kohaliku taluniku värsket hapukurki mekkida.
Seekordse turupäeva peakorraldaja on Kolga-Jaani piirkonna kultuuritöötaja Annika Jones. Laadad.ee küsimusele, kust sündis idee Kolga-Jaanis turupäevi korraldama hakata, vastas Annika: "Idee kui selline, oli mul peas juba ammu. Suve hakul sai talunikega suheldud ja nii idee teoks saigi." Annika andis mõista, et oma panus Kolga-Jaani turupäeva õnnestumises on ka sõjaeelsete juurtega Kolga-Jaani Maanaisteseltsil.
Annika sõnutsi on turupäev mõeldud eelkõige kohalikele talunikele ja ettevõtjatele, aitamaks neil potentsiaalse tarbijani jõuda ning oma toodangut realiseerida.
Kuidas võis esimese turupäevaga rahule jääda?
Annika Jones: "Esimene turupäev õnnestus väga. Mul ei olnud vähimaidki ootusi. Müüjad olid rahul ja ostjad samuti."
Küsimusele, kas turupäevad jätkuvad ka tulevikus, vastas Annika Jones: "Järgmine turupäev on juba 11.juulil, kohvikumaja hoovis. Esialgu teeme turupäevi kord kuus, mis kulmineerub suure sügislaadaga 12 septembril. Eks tulevik näitab, kuidas jätkame uuel kevadel."

Laadad.ee meeskond soovib aktiivsele Annikale, Kolga-Jaani Maanaisteseltsi aktiivile ning Kolga-Jaani piirkonna ettevõtjatele edu järgmisteks turupäevadeks. Loodame peagi neid uuesti külastada ning kohata turul palju rahulolevaid ettevõtjaid ja nende kliente.

Lisa kommentaar

Email again: